Noziegumi pret cilvēci

Crimes against Humanity.  Latvian Site

  Atpakaļ Back | Jaunumi News | TSDC | Dokumenti | Liecības | Grāmatas || Prese |

 Sākumlapa Home

 

Nacisma bubulis
MODRIS ZIEMIŅŠ

Gatavi melot, lai nomelnotu Latviju

Avīze "Vesti segodņa" publicējusi agresīvā padomju propagandas stilā veidotu rakstu "Atceries Audriņus". Teksta būtība tāda: Latvijā pie varas raujoties jauno "nacistu" paaudze, kas gandrīz vai gatavojoties atkārtot Audriņu traģēdiju visas Latvijas mērogā. Kā apgalvo raksta autors, Audriņi bijusi tīri krieviska sādža un tāpēc tur notikušajiem asinsdarbiem Otrā pasaules kara laikā bijušas raksturīgas gandrīz vai slāvu cilts masveida iznīcināšanas pazīmes. Tas viss tiek rakstīts saistībā ar partijas "Visu Latvijai!" dibināšanu.

Šajā sakarā avīze "Vesti segodņa" pirmajā vietā likusi "nacistu pakalpiņu no vietējo iedzīvotāju vidus", sauktu par "Audriņu bendi". Tas ir Boļeslavs Maikovskis, kurš padomju laikā bijis aizmuguriski sodīts ar nāves sodu, bet atradis drošu patvērumu Rietumos. Avīze visai pārliecinoši apgalvo: kad pirms desmit gadiem "kaut kur ārzemēs nobeidzās tas pats B. Maikovskis, latviešu prese viņu silti pieminējusi kā nācijas patriotu".

Pirmkārt, nav tādu ziņu, ka kāds no latviešu preses izdevumiem būtu "silti pieminējis" B. Maikovska aiziešanu aizsaulē un vai vispār pieminējis. Otrkārt, manā rīcībā ir pavisam cita informācija. Proti, minētajam B. Maikovskim mākslīgi tiek piedēvēta latviešu izcelsme. Kādreiz, ja atceramies, krievu presē visās iespējamās variācijās tika bazūnēts, ka Krievijas cara Nikolaja II ģimeni arī nošāvuši tieši latvieši. Bet nu jau dokumentāli pierādīts un daudzviet publicēts, kas bijuši īstie cara ģimenes šāvēji. Neviena latvieša tajā sarakstā nav. Absolūti neviena!

Tāpēc ieskatīsimies arī B. Maikovska dzimtas saknēs. Tā nebūt nav nākusi no "nacistiskās ideoloģijas pārņemtās" pirmskara Latvijas. Pavisam bijuši seši brāļi Maikovski, kuru izcelsme meklējama tieši bijušajā Padomju Savienībā. Arī brāļu vārdi – Boļeslavs, Georgijs, Vadims… – nekādi neliecina par to latvisko izcelsmi. Bēdīgi slaveni kļuvuši divi no brāļiem. Vadims, kurš padomju režīma laikā bijis pazīstams advokāts Kijevā, 2. pasaules kara laikā darbojies jau kā policijas priekšnieks nacistu ieņemtajā Kijevā. Viņš ir tieši saistīts ar "Babij Jar" noziegumiem, kur tika iznīcināti apmēram 100 000 cilvēku, no kuriem ap trešdaļa bijuši ebreji.

Par otro brāli Boļeslavu Maikovski, kurš bijis SS kapteinis un "darbojies" Baltijā, savulaik rakstīts Ņujorkas izdevumā "Novoje russkoje slovo". Tur atzīmēts, ka B. Maikovska "kontā" esot ap 100 000 ebreju dzīvību un ka PSRS tiesu instances aizmuguriski piespriedušas viņam nāves sodu kā kara noziedzniekam. Savulaik ASV B. Maikovski tiesājusi, lai kā kara noziedznieku deportētu uz PSRS.

Tas, ka kara noziedznieks veicis savus asinsdarbus mūsu valsts teritorijā, nebūt neļauj piedēvēt viņam latvisku izcelsmi un noziedzīgās rīcības motīvus, kā to vēl šodien mēģina darīt ne tikai atsevišķi krievu preses izdevumi, bet arī oficiālas Krievijas amatpersonas.

Kā liecina daudzi pēdējo gadu satraucošie fakti, Krievijas sabiedrība gandrīz vai neārstējami sirgst ar nacisma, rasisma, antisemītisma un citām cilvēktiesību pārkāpumu kaitēm. Starptautiskie eksperti sen ir konstatējuši, ka Krievija ir valsts, kurā ir lielākais neonacistu, neofašistu un skinhedu (skūtgalvju) skaits, un no turienes šīs kustības izplatās arī uz citām, tostarp Baltijas, valstīm. Taču no Maskavas varas koridoriem joprojām neatlaidīgi izskan nevis paškritika, nopietna analīze un palīdzības saucieni starptautiskajām organizācijām šo jautājumu risināšanā, bet gan "gudras" pamācības citām valstīm, arī Latvijai.

Latvijas Avīze  8.02.2006

  Atpakaļ   Back  

 Sākumlapa  Home