Noziegumi pret cilvēci

Crimes against Humanity.  Latvian Site

  Atpakaļ Back | Jaunumi News | TSDC | Dokumenti | Liecības | Grāmatas || Prese |

 Sākumlapa Home

 
Šogad iecerēta pirmizrāde sešām dokumentālajām filmām par Latvijas vēsturi

Šogad pirmizrāde iecerēta sešām dokumentālajām filmām un vienai spēlfilmai par Latvijas vēsturi, kuru veidošanu atbalsta Nacionālais kino centrs (NKC), liecina NKC apkopoti dati par ražošanā un sagatavošanā esošajām filmām.

Dienasgaismu ieraudzīs režisores Dzidras Smiltēnas filma "Lūgšana krustā", kas vēsta par ievērojamā bīskapa Boļeslava Sloskāna sarežģīto dzīvi Latvijā un trimdā. No filmas 18,3 tūkstošu kopējā budžeta NKC tās ražošanai piešķīris 12,2 tūkstošus latu.

Pirmizrāde šogad ieplānota Romualda Pipara filmai "Monētas dubultportrets" par vienkāršām dzīvēm Padomju Latvijā laikā, kad sabiedrībā valdīja dubultas morāles standarti, kā arī Dzintras Gekas filmai par ievērojamā kino hronista Jāņa Doreda dzīvi uz viņa filmētās 20. gadsimta vēstures fona.

Vēl šogad būs redzama filma "Parāds Afganistānai", kur Askolds Saulītis parāda latviešu un Latvijas saistību ar Afganistānu laikā no 1979.gada līdz pat mūsdienām. No 69 tūkstošu latu budžeta NKC filmas ražošanai piešķīris 39 tūkstošus.

Filma "Dzīves kutinātāji" (režisors Andis Mizišs) vēstīs par latviešu dramatiskajām gaitām no Latvijas līdz Brazīlijai pēdējos simts gados.

Bet režisora Edmunda Jansona filma "Čiža acīm" vēstīs par latviešu tautas vēsturi pēckara gados.

Vairākām dokumentālajām filmām par Latvijas vēsturi pirmizrāde būs turpmākajos gados. No jau ražošanā esošajām filmām nākamgad dienasgaismu ieraudzīs Andra Rozenberga "Kurši", Ināras Kolmanes "Pretrunīgā vēsture", filma par leģendāro mazformāta fotokameru "Minox", Pētera Krilova "Nepareizais latvietis".

No sagatavošanā esošajām filmām pirmizrāde nākamgad paredzēta četrām - Olafa Okonova "Brīvības krastmala", Anda Miziša "Veiksmes ceļinieki", Roy Lekusa "Viktors", kā arī Ginta Grūbes un Dainas Rašenbaumas "1x1".

Savukārt spēlfilmu kategorijā par Latvijas vēsturi šogad pirmizrādi piedzīvos Aigara Graubas filma "Rīgas sargi", kas vēsta par 1919. gada Brīvības cīņām, kuras palīdzēja nosargāt valsts neatkarību.

Turpmākajos gados pabeigs arī Vara Braslas "Bastardu", Arvīda Krieva "Danci pa trim", Jāņa Streiča "Rūdolfa mantojumu", Māras Ķimeles "Debesu putekļos", Dzintras Gekas "Eņģeļu purvu" un citas

23. marts 2006

  Atpakaļ  Back   

 Sākumlapa  Home