Noziegumi pret cilvēci

Crimes against Humanity.  Latvian Site

  Atpakaļ Back | Jaunumi News | TSDC | Dokumenti | Liecības | Grāmatas || Prese |

 Sākumlapa Home

 

Latgales apgabaltiesai nospļauties par Latvijas okupācijas faktu

Tas, ko redzēju Krievijas tālrādē un dzirdēju Rīgas tāldzirdē par tiesas procesu pret kara noziedznieku Kononovu, kurš tika atbrīvots, jo esot vienkāršs bandīts, uz kuru var attiecināt noilgumu, ir viens no vistumšākajiem traipiem jau tā apķēzītajā Latvijas tiesu mundierī.

Latvijas tiesas nupat saņēma ļoti bargu, pilnīgi taisnīgu Amerikas vēstnieka vērtējumu par nespēju notiesāt smagu noziegumu pastrādātājus, kukuļdevējus un ņēmējus. Latgales apgabaltiesa pretēji mūsu tautas vietnieku lēmumam par to, ka sovetu okupācija no paša sākuma bijusi nelikumīga, skaļi paziņojusi, ka antihitleriskās koalīcijas dalībnieka Kononova zvērības ir tikai bandītisms. Tieši par tādām pašām zvērībām Arājs tika pilnīgi pareizi kvalificēts kā kara noziedznieks, kas tāpat kā Kononovs kalpoja okupantiem. Latgales apgabaltiesai nospļauties uz Latvijas parlamenta lēmumu. Šādiem tiesnešiem prieks kalpot krievu šovinistiem, kas Latvijā joprojām var nesodīti plātīties ar sarkanajiem karogiem un pasaules lielākā ļaundara Staļina viepļiem. Es gribētu redzēt, kas notiktu Vācijā, ja tur kāds sāktu slavēt Himleru un Hitleru, vicināt karogu ar kāškrustu! Visu šo grandiozo skandālu un Latvijas neslavu papildina tālrādēs plaši izrādītās scēnas, kur Krievijas vēstnieks latviešu sieviešu, arī grūtnieču slepkavam svinīgi dāvina Krievijas pavalstnieka pasi! Latvijai naidīgo krievu avīžu reportieri nespēj slēpt eiforiju par latviešu tiesnešu gļēvumu. Tas ir divkāršs un baisms sovetu tipa cinisms un divkosība.

Šo rindu autors Otrajā pasaules karā, aizstāvot arī Maskavu, ticis smagi ievainots un ir, izmantojot veco terminoloģiju, Tēvijas kara invalīds (2. grupa). Esmu saņēmis krievu prezidenta Jeļcina parakstītu dokumentu par apbalvošanu ar Žukova medaļu, prezidenta Putina parakstītu pateicību par varonību šajā karā, bet nesaņemu no Krievijas — padomijas mantinieces — neviena santīmu pensijas. Tās saņem tikai bijušie čekisti un augsti militāristi, kas tagad ir galvenie protestētāji pret izglītības reformu. Cinisms un bezkaunība! Krievijas vēstniekam Studeņņikovam bija laiks un gribēšana apsveikt slepkavu, bet nav bijis laika, lai tiktos ar mani, Maskavas aizstāvēšanas kauju dalībnieku, kara invalīdu. Esmu saņēmis no vēstniecības kāda ierēdņa rakstītu atbildi, ka tādiem kā es nav paredzēta aprūpe. Lai saņemtu Otrā pasaules kara invalīda pensiju, man vajadzētu dzīvot Izraēlā, kuras vadītāji gan neļauj palikt nesodītiem kara noziedzniekiem. Vai karot leģionā Vācijas pusē. Zaudētāji ir goda vīri!

Galīgi skaidrs, ka arī tagadējos Krievijas vadītājus varēs ņemt nopietnāk tikai tad, kad viņi, kā tas civilizētajā pasaulē pieņemts, atvainosies Latvijai par okupāciju, par latviešu sarakstu, par deportācijām, piespiedu rusifikāciju un kolonizāciju. Taču tas nekad nenotiks, ja mūsu tiesu vara būs tik nožēlojami gļēva un prettautiska, kā nupat piedzīvojām. Pilnīgi nekāda attiecību uzlabošanās ar Krieviju nenotiks, ja turpināsim izdabāšanas politiku. Bizantiskie kaimiņi to nesaprot. Viņi joprojām ir pārņemti ar pasaules iekarošanas plāniem un tādā ziņā tikmēr būs mūsu ienaidnieki. Tas ir skaidri jāapzinās.

Zigurds Mežavilks, bijušais latviešu strēlnieku seržants, Tēvijas kara ordeņa I šķiras kavalieris

Lauku Avīze,  2003. gada 14. oktobris


LR tieslietu ministram Aivaram Aksenokam

Ilmārs Uzāns, politiski represēto apvienības "Staburadze" priekšsēdētājs

Latgales apgabaltiesa 3. oktobrī pārkvalificēja Kononova lietu, kurā viņš tika apsūdzēts par deviņu civiliedzīvotāju slepkavību. Viena sieviete, kas bija pēdējā grūtniecības mēnesī un mēģināja bēgt, tika noķerta un pa logu iesviesta degošajā mājā un kopā ar vīramāti dzīvas sadedzinātas. Tiesnesis Andris Strauts izdomā, ka tas ir bandītisms un tam var piemērot noilgumu. Viņš aizmirst, ka sarkanie partizāni ir 40. gada okupācijas armijas priekšpostenis un karoja pret Latvijas nacionālajiem partizāniem, arestēja un izsūtīja 1941. gadā 15 tūkstošus Latvijas iedzīvotāju, no kuriem četri tūkstoši gāja bojā bada nāvē un nošauti lēģeros un cietumos, tika iznīcināti 500 Latvijas armijas virsnieku. Mēs, Jelgavas novada represēto organizācija "Staburadze", pieprasām atbrīvot Andri Strautu no tiesneša pienākumiem. Mēs negribam dzīvot valstī, kurā ir tādas tiesas un tādi tiesneši. Un Latgales apgabaltiesā tas nav pirmais gadījums. Mēs izsakām atzinību Zemgales apgabaltiesas priekšsēdētājam Pēterim Dzalbem par čekista Larionova notiesāšanu uz pieciem gadiem, jo viņš parakstīja izsūtīšanas pavēles sirmgalvjiem, sievietēm, arī zīdaiņiem, no kuriem daudzi gāja bojā. Vēstule pieņemta Jelgavas novada politiski represēto apvienības "Staburadze" kopsapulcē 11. oktobrī.

Lauku Avīze, 2003. gada 23. oktobris

  Atpakaļ Back  

 Sākumlapa Home