Noziegumi pret cilvēci

Crimes against Humanity.  Latvian Site

  Jaunumi News | TSDC | Dokumenti | Liecības | Grāmatas || Prese |

 Sākumlapa Home

 
Aicina neaizmirst vēsturi
Liene Kabuce

Latvijas Politiski represēto apvienība pie Kongresu nama Rīgā rīkoja sapulci, veltītu Molotova–Ribentropa pakta 65. gadadienas atcerei.

Valdības pārstāvji sapulcē nebija aicināti, taču runas teica igauņu, lietuviešu un poļu biedrības, kā arī Latvijas Nacionālo karavīru biedrības un Latvijas Nacionālo partizānu apvienības dalībnieki, uzsverot, ka atbildīgie par šiem traģiskajiem notikumiem vēl joprojām neatzīst savu vainu un būtu tiesājami līdzīgi kā nacistiskā nozieguma organizētāji.

Politiski represēto apvienība sanāksmes laikā izplatīja arī sagatavotu aicinājumu "vienotās Eiropas parlamentiem, tautām un valdībām" tiesāt komunisma politikas realizētājus, līdzīgi kā tiesāti nacistiskā nozieguma vadītāji.

Mītiņā piedalījās apvienības valdes priekšsēdētājs Gunārs Resnais un apvienības priekšsēdētājs Pēteris Simsons. Uz Molotova–Ribentropa pakta atceres gadadienai veltīto mītiņu bija ieradušies arī dalībnieki no Liepājas, Ventspils, Valmieras, Jelgavas un citu apvienības nodaļu pārstāvji.

Hitlera un Staļina paktam veltītajā gadadienā uz sanāksmi bija ieradušies tikai vecāka gadagājuma ļaudis, kuriem sanāksmes laikā tika izdalīts arī Aivara Gardas laikraksts "DDD".

Ļaudis, kas ieradušies uz šo sapulci, atzina, ka vienmēr piedalās šādos pasākumos, lai neaizmirstu šo datumu, kas bijis tik traģisks daudzām latviešu ģimenēm. Rīdziniece Liāna Mauriņa, kura 1941. gadā tika izsūtīta ar visu ģimeni uz Krasnojarskas apgabalu, izteica vēlmi redzēt šādos pasākumos ne tikai, tā teikt, baltās galvas, bet arī jaunus cilvēkus. Marčella Krustkalne, atminoties izsūtīšanu, noteic, ka nevienai paaudzei nenovēl izciest to, ko cilvēki pārcieta Staļina laikā. Viņa arī atzīst, ka par vēsturi jārunā, lai tā neatkārtotos.

Viens no jaunākajiem Latvijas Politiski represēto apvienības rīkotās sanāksmes dalībniekiem Romāns Ibragimovs no Valmieras uzskata: valsts politikai jābūt virzītai uz to, lai jauniešiem vēstures stundās par šiem traģiskajiem notikumiem stāstītu vairāk un emocionālus stāstus, nevis sausus faktus.

Noslēgumā sanāksmes dalībnieki devās uz Kara muzejā atklāto izstādi "Divu diktatūru varā. Krievija un Vācija XX gadsimtā".

Latvijas Avīze 2004. gada 24. augusts

 

 Sākumlapa Home