Noziegumi pret cilvēci

Crimes against Humanity.  Latvian Site

  Atpakaļ Back | Jaunumi News | TSDC | Dokumenti | Liecības | Grāmatas| | Prese |

 Sākumlapa Home

 

Mores kaujām - 60
Inese Pliena,

Sestdien Mores pagastā godināja Mores kaujās kritušo Latvijas karavīru piemiņu. Vairāk nekā kilometru garā automašīnu rinda pie "Roznēnu" kapiem, kā arī ļaužu pulks, kas skaitāms simtos, bija liecinieki vērienīgajam pasākumam Mores kauju 60. gadadienas atceres pasākumam.
Zem lielā ozola kuplajiem zariem atdusas vietu raduši nu jau 117 zināmi un nezināmi latviešu tautas dēli (augustā šeit tika pārapbedīts vēl viens kritušais).

To, ka vēl šodien senie skarbie notikumi tiek glabāti cilvēku atmiņā kā tikko bijuši, atklājot pasākumu, uzsvēra Mores pagasta administrācijas vadītājs Aivars Jakobsons. Tie nav zaudējuši savu aktualitāti un "nedrīkst to zaudēt, līdz nebūs rastas atbildes uz visiem otrā pasaules kara uzdotajiem jautājumiem". Turpinot A.Jakobsona aizsākto domu, uzstājās mācītājs Kārlis Zuika, aicinot ieklausīties savā sirdsbalsī un seno praviešu vārdos, kuri norāda pareizo, tautai ejamo ceļu. Mācītāja teiktais mudināja katru novērtēt paveikto un neaizmirst, ka par iespēju atrasties šajā vietā esam parādā kritušajiem varoņiem un arī tiem, kuri izturēja, palika dzīvi un atrodas mūsu vidū.

Lai noliktu ziedus un noliektu galvas kritušo varoņu priekšā, bija ieradies Latvijas armijas virskapelāns Atis Vaičkovskis, Latvijas nacionālo karavīru biedrības Siguldas nodaļas, Daugavas vanagu Latvijā Siguldas un centra nodaļas, Aizsardzības ministrijas, latviešu virsnieku apvienības un NBS pārstāvji. Siguldas novada domes vārdā ziedus nolika izglītības, kultūras, sporta un tūrisma pārvaldes vadītāja Sandra Ķirule. Kā ik gadu, ar savu klātbūtni Mores kauju piemiņas pasākumu pagodināja arī Saeimas deputāts, tēvzemietis Juris Dobelis.

Pasākuma otrā daļa notika pie piemiņas akmens Mores centrā, kur pēc dziesmas "Daugavas vanagi, sasauksimies" Bruņoto spēku orķestra pavadījumā sekoja Mores kauju dalībnieka Rolanda Kovtuņenko uzruna. Pēc zemessardzes salūta priekšnesumus sniedza Mores pamatskolas skolēni.

Noslēgumā visi pulcējās pie ugunskura, kavējās atmiņās, skanēja kopīgas dziesmas un tika baudīts armijas lauku virtuves gatavotais cienasts.

Mores kauju atceres pasākumi notiek kopš 1988.gada. To organizēšanā piedalās Siguldas novada Mores pagasta administrācija, nacionālo karavīru biedrības Siguldas nodaļa un latviešu virsnieku apvienība.

“Druva”

  Atpakaļ Back  

 Sākumlapa Home