Noziegumi pret cilvēci

Crimes against Humanity.  Latvian Site

  Atpakaļ Back | Jaunumi News | TSDC | Dokumenti | Liecības | Grāmatas || Prese |

 Sākumlapa Home

 
Rosina Okupācijas muzeju izvietot zem Rātsnama
Ivars Āboliņš

Rātslaukuma pazemē būtu jāizvieto nevis izstāžu zāle, bet gan Okupācijas muzeja ekspozīcijas, uzskata apvienība Tēvzemei un brīvībai/LNNK. Rīgas domes kultūras, mākslas un reliģiju lietu komiteja, kas jau lēmusi, ka zem Rātslaukuma jābūt izstāžu zālei, šo tēvzemiešu paziņojumu noraida un uzskata par politisku spēlēšanos.

Pašlaik Okupācijas muzejs ir iekļauts visu ārzemju delegāciju apmeklējumu sarakstā, taču tā telpās nav iespējams izvietot visus tā rīcībā esošos eksponātus, Dienai stāstīja tēvzemiešu Rīgas domes frakcijas vadītājs Jānis Birks. "Ja ir sakrājies daudz materiālu, tie kaut kur ir jāizvieto. Mūsuprāt, tā ir pati labākā vieta," argumentēja J.Birks. Apvienība vēlas izraisīt sabiedrībā diskusiju par šo jautājumu. Ja iedzīvotāji ideju neatbalstīs, viņi esot gatavi no tās atteikties. 

Kultūras, mākslas un reliģijas lietu komitejas deputāts Aivars Leimanis (Latvijas ceļš) uzskata, ka Okupācijas muzeja ekspozīcijas nav jāizvieto zem Rātsnama. "Komiteja ir lēmusi par izstāžu zāli, un telpas tās ierīkošanai ir ļoti piemērotas. Uzskatu, ka muzeja telpas tur nekādā gadījumā neatradīsies," Dienai teica A.Leimanis. Viņaprāt, pilsētā katastrofāli trūkst izstāžu zāļu un to atzinusi arī Valsts Mākslas muzeja vadība. Arī komitejas vadītājs Dainis Īvāns (Latvijas Sociāldemokrātiskā strādnieku partija) paudis neizpratni par tēvzemiešu ierosinājumu. "Šīs idejas izvirzīšana parāda absolūtu nekompetenci. Tā ir politiska spēlēšanās ar jēdzieniem un neizpratne par situāciju," aģentūrai BNS savu sašutumu izteicis D.Īvāns.

Novembra beigās Rīgas domes izveidotā darba grupa prezentēs izstāžu zāles izveidošanas koncepciju. Izstāžu zāles ierīkošanai būs nepieciešami 12 tūkstoši latu, un nauda tiks ņemta no pilsētas attīstības fonda līdzekļiem. 

Diena, 2003. gada 10. novembris.


  Atpakaļ Back  

 Sākumlapa Home