Noziegumi pret cilvēci

Crimes against Humanity.  Latvian Site

  Atpakaļ Back | Jaunumi News | TSDC | Dokumenti | Liecības | Grāmatas || Prese |

 Sākumlapa Home

 
Saimons Sebags Montefjore "Staļins: sarkanā cara galms" 

Apgāds “Atēna” izdevis britu vēsturnieka Saimona Sebaga Montefjores grāmatu “Staļins: sarkanā cara galms”, kas pirmoreiz iznākusi Lielbritānijā 2003. gadā un kurā atrodami visjaunākie pētījumi no slepenajiem KGB arhīviem.

Grāmatu no angļu valodas tulkojusi Silvija Brice, tā turpina “Atēnas” sēriju “Dzīvā vēsture”, kurā jau iznākušas Antonija Bīvora “Berlīnes krišana 1945”, Viljama Taubmana “Hruščovs un viņa laikmets” un Hansa Kinga “Katoļu baznīca. Īsa vēsture”. 

"Izcila grāmata, fascinē plašais, jaunais faktu materiāls; tas parāda laikmetu pilnīgi jaunā gaismā. Patiesība izrādās daudz briesmīgāka, nekā bijām iedomājušies." Antonijs Bīvors 

"Saimona Sebaga Montefjores grāmata ir aizraujoša un iznākusi īstajā laikā. Tā sniedz mums detalizētu skatījumu uz ikdienas dzīvi Kremlī Staļina laikā. Netiek ignorēti aresti un slepkavības; Montefjore pat pievieno papildu nodaļas, lai parādītu, kādā veidā padomju diktators vērsies pret saviem reālajiem un potenciālajiem ienaidniekiem. Ļoti daudzi avoti ir pilnīgi jauni. Grāmata balstās uz milzīgu darbu, kas veikts, sameklējot vēstules un atmiņu stāstījumus Staļina svītas un viņu ģimeņu arhīvos. Montefjore ir arī apceļojis Krieviju un sameklējis daudzus no tiem, kas bijuši aculiecinieki viņa aprakstītajām epizodēm. Rezultātā tapis aizraujošs stāstījums. Staļins bija atriebīgs konspirators un slepkavīgs vadonis. Taču daudzējādā ziņā viņš bija arī “normāls” — omulīgs, gādīgs, pat šķelmīgs. Ja vien vēlējās, viņš spēja būt šarmants. Šī viņa divējādā daba, ilgi palikusi bez ievērības, tagad palīdz izskaidrot to, kāpēc līdzgaitnieki Staļinu apbrīnoja un reizē baidījās no viņa — un arī to, kāpēc viņš saglabāja varu līdz pat mūža galam. Temats ir fundamentāls, un viens no Montefjores nopelniem ir tas, ka par to viņš raksta ar degsmi un pārliecināšanas spēku." Roberts Sērviss, Krievijas vēstures profesors Oksfordas Universitātē 

Saimons Sebags Montefjore (Simon Sebag Montefiore, 1965) bija vēstures pasniedzējs Kembridžā, 90. gados daudz ceļoja pa bijušo Padomju Savienību, sevišķi pa Kaukāzu, Ukrainu un Vidusāziju, daudz un plaši rakstīja par Krieviju, īpaši preses izdevumiem Sunday Times, New York Times un Spectator. 2000. gadā tika publicēta viņa grāmata par kņazu Potjomkinu –– Prince of Princes: the Life of Potemkin, kas tika nominēta vairākām balvām. Montefjore ir sarakstījis arī divus romānus un scenārijus TV dokumentālajām filmām. Viņš dzīvo Londonā kopā ar sievu –– rakstnieci Santu Montefjori –– un diviem bērniem.

Apgāds "Atēna

  Atpakaļ Back  

 Sākumlapa Home