Latvijas Politiski Represēto Apvienības

Video Dokumentācijas Centrs

 Apvienība   Home

Katra nāves nometņu un izsūtījumu pārdzīvojušā cilvēka liecība ir nozīmīga gan Latvijas, gan pasaules vēsturei.Savu iespēju robežās Video Dokumentācijas Centrs šīs liecības dokumentē video lentās. Ir uzņemtas apm. 80 liecības.

Šī dokumentācija bija pamatā regulāram TV raidījumam: TV SIBĪRIJAS KANĀLS, kurš 1996.g. nogalē izgāja ēterā 1 stundu nedēļā. Diemžēl, pēc 6 nedēļām ar Latvijas Radio un TV Komitejas rīkojumu šīs raidīšanas frekvence (Rīgas 7. TV kanāls) tika slēgta. Un neviens, izņemot pašus represētos un vēl dažus Rietumu latviešus, par šī pasākuma  likteni nav interesējies.

Nekad nekāds valsts atbalsts nedz represēto liecību dokumentēšanai, nedz TV SIBĪRIJAS KANĀLA darbam nav ticis saņemts. Tāpēc īpaša pateicība Torņu un Autoceltņu firmas "U.B.A.K." vadītājam Ivaram Krīgenam par palīdzību. Ļoti noderīgs atbalsts bija arī ziedojumi, ko deva daži ASV un Kanādas latvieši. Paldies viņiem!

Video Dokumentācijas Centra uzņemtā dokumentārfilma "EKSPEDĪCIJA VJATLAGS-USOĻLAGS". (54 min.), kas stāsta par Vjatlaga nāves nometņu apmeklējumu, ir pazīstama Latvijā - tā raidīta LTV-1 (galvenajā kanālā) 1996.g 14.06. un arī 1997.g. divos augsta reitinga raidījumos "Tādi Esam". Filma tikusi izrādīta daudzos sarīkojumos ASV, Kanādā, Austrālijā un video kasetēs izplatīta Rietumu latviešiem gan caur sludinājumiem avīzē "LAIKS", gan ar Okupācijas Muzeja palīdzību, gan ar Ērika Krūmiņa iniciatīvu. Filmas kopijas video kasetēs gan Eiropas PAL, gan Amerikas NTSC standartos vēl ir dabūjamas, zvaniet pa tel. (371)7 292460. E-mail: ingvarsl@latnet.lv

Video Dokumentācijas Centra vadītājs Ingvars Leitis.

Apvienība

uz Noziegumi pret cilvēci