Noziegumi pret cilvēci

Crimes against Humanity.  Latvian Site

  Atpakaļ Back | Jaunumi News | TSDC | Dokumenti | Liecības | Grāmatas || Prese |

 Sākumlapa Home

 
Modris Zihmanis "Nāves paradīzē"
Mākslinieciskais noformējums - Iveta Zāģere

Apgādā "Valters un Rapa" klajā nācis rakstnieka un publicista Modra Zihmaņa romāns "Nāves paradīzē". Tas ir dokumentāls vēstījums par vienas dzimtas likteni, sākot no 20. gs. 30. gadu beigām, vairāku gadu desmitu garumā.
Romānā attēlotie notikumi- nacionālās cīņas organizācijas "Brīvā Latvija" dalībnieku aresti, Baigā gada represijas, poļu virsnieku traģēdija Katiņas mežos, latviešu leģionāru cīņas un Kurzemes Cietokšņa kaujas, politieslodzīto streiki padomju lēģeros- sniedz spilgtas liecības par laika posmu, kas būtiski ietekmē latviešu un citu tautu likteni. Romāna personāžu veido autora laikabiedru prototipi- bijušie skolas biedri, Jelgavas tehnikuma audzēkņi, Tērvetes pagasta ļaudis, kuru dzīves negaidīti un neatgriezeniski izmaina Latvijas okupācija un II Pasaules karš. Šos varoņus un laika zīmes autors atdzīvina saistošā stāstījumā, tā ka romānu "Nāves paradīzē", kas iznāk autora 75. gadu jubilejas priekšvakarā, būs interesanti lasīt gan tiem, kas pirmoreiz sastopas ar Modra Zihmaņa daiļradi, gan arī tiem, kas ir jau lasījuši rakstnieka iepriekšējos darbus.
Modris Zihmanis dzimis 1927. gadā Tērvetes pagastā. Mācījies A. Brigaderes pamatskolā, Jelgavas un Rīgas valsts tehnikumā. Par iesaistīšanos nacionālajā pretošanās kustībā vēlāk tiek sodīts ar divdesmit piecu gadu ieslodzījumu. Piedalījies streiku organizēšanā lēģeros, tādēļ vairākus gadus bijis jāpavada Urālu un Vladimiras cietumu politizolatoros. Literāro darbību sācis 1950. gadā, taču iespēja publicēties radusies tikai Trešās Atmodas laikā. Šobrīd rakstnieks Modris Zihmanis ir pazīstams jau kā romānu un vairāku publicistisku eseju autors. Par nopelniem Latvijas labā apbalvots ar Triju Zvaigžņu ordeni.

Apgāds "Valters un Rapa".Sīkāka informācija pa tālr. 7229117, 7229565, kaspars@valtersunrapa.lv

  Atpakaļ Back  

 Sākumlapa Home